Také si neustále stěžujete na to, jak moc jste unavení po náročném pracovním dni, kdy se nemůžete ani ne chviličku zastavit, zrelaxovat? Hledáte způsob, jak si pomoci od tohoto stavu, jak se zregenerovat? Přemýšleli jste už o houpacích sítích a křeslech, které Vám takovou relaxaci pořádně navodí?
Houpací sítě si můžete zavěsit na zahradu, vzít si je s sebou k vodě, či si je užít v pokoji, kde máte dostatečně silný strop, aby se nemohlo stát, že budete náhle ležet na zemi, když se Vám proboří strop. Víte, že houpací síť je vlastně závěsná postel původních, domorodých obyvatel střední a Jižní Ameriky, která nám dopřává opravdu výtečný a příjemný odpočinek? Sice pořád mluvíme o houpací síti, avšak jako síť v zásadě ani nevypadá. Houpací síť je tkaná textilie s různými ozdobami, třásněmi. Na obou koncích bývá často opatřena závěsnými lanky, či lanky s tyčemi. V našich zeměpisných šířkách známe dvě hlavní vyhotovení, buď klasickou houpací síť, nebo závěsná křesílka.
Houpací sítě se dříve používaly jako postele pro Indiány. Mluvíme zde o době před zhruba šesti staletími, tedy patnáctém století. V dnešní době ale nám již slouží „pouze“ jako relaxační pomůcka, ať už na zahradě, v přírodě, u vody nebo v bytě. Je libo v nich sedět? Žádný problém. Dovoleno je však dát si pořádného „šlofíka“ po těžkém dni. Rozlišujeme vícero druhů sítí. Některé jsou pro jednu jedinou osobu, jiné zase pro dvě a více. Speciálním typem pak jsou turistické sítě, které turisté využívají pro jejich nízkou hmotnost a minimální rozměry, když se síť složí. Správně by se na síti nemělo ležet na délku, ale diagonálně. Jedině tak se Vám nebudou prohýbat záda, ani se nemusíte bát, že se s Vámi síť přetočí. Avšak je jen a pouze na Vás, jakou polohu k relaxování zvolíte Vy sami.